Pınar Aksoy
MEKAN ÖNERİLERİ NEREYE GİTSEK

FilBooks

Çok seviniyorum böyle küçük, kendine özgü yerler çoğaldıkça…Şehir nasıl yapılanırsa insanların aktiviteleri de, zamanlarını geçirme şekilleri de ona göre değişiyor çünkü. Küçük esnaflar, onların bulunduğu mahalleler ortadan kaldırılsa da, kendini kurtarabilmiş yerler de yok değil.

FilBooks da böyle bi soluklanmalık, ya da uzun uzun çalışmalık..Ya da arkadaşla buluşup birbirine dert anlatmalık..Ben çok sınırlandırmayayım. Siz ister kitabınızı okuyun, ister bi kahveye uğrayın, hatta dayanamayıp tatlıların da tadına bakın.

Burası içinde iyi kahve, atıştırmalıklar ve şahane gözüken kekler bulabileceğiniz kitap dostu bir kafe. Kırtasiyeseverseniz ne mutlu..Bütün hepsini alıp götürmek isteyeceğiniz şirin şeyler satılıyor. Atölyeler, söyleşiler düzenleniyor. Evveli çok eski değil, Haziran’da açılmış. Daha çok çeşitli etkinlikler yapılacağa benziyor.

En sevdiğim kısım..FilBooks çok zevkli döşenmiş. Kendilerine turkuazın o pastel tonunu seçmeleri çok güzel olmuş. Küçüklüğünde ‘Uçan Fil Dumbo’ izleyip hayaller kuran biri olarak, adının Fil olmasının benim üzerimdeki etkisini tahmin etmek zor değil 🙂 Üst katta ise tavandan sarkan iki salıncak var. Bu salıncaklarda çekilmiş çok fotoğraf göreceğiz gibi 🙂

FilBooks Karaköy’de. Onu bu tatlı turkuaz renginden ve önündeki eski Fransız bisikletinden tanıyabilirsiniz 🙂

IMG_1628

IMG_1635

IMG_1638

IMG_1650

IMG_1658

IMG_1660

IMG_1661

 

 

IMG_1671

IMG_1672

IMG_1676

IMG_1680

IMG_1681

 

IMG_1692

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    Çiğdem
    Ağustos 20, 2015 at 10:21 pm

    Çok sevimli bir mekan

  • Leave a Reply