Pınar Aksoy
MEKAN ÖNERİLERİ NEREYE GİTSEK

Ben Coffee Roasters

Kahveseverler müjde! Üçüncü dalga kahvecilere bir yenisi daha eklendi.

Son bir kaç yıldır kahve tüketimimizin artmasının bence en büyük sorumluları onlar 🙂 İyi kahveyi bir kere tattık, artık ne zincir kahveciler ne evdeki makineler yetmiyor istediğimiz aromayı almaya. Biz de iyi kahveyi bize getiren seçenekler arttıkça mutlu oluyoruz. Ben en çok hepsinin birbirinden farklı olmasını, dekorasyon konusunda her detay üzerinde kafa yormalarını seviyorum. Bu kadar özenilince ortaya gerçekten çok güzel, seyirlik işler çıkıyor.

Ben Coffee Roasters Moda’lı, açılalı 1,5 hafta oluyor. Ara sokaklara girip, karşınıza çıkan küçük dükkanlarla mutlu olanlardansanız tam size göre! Oturmak için içeriyi ya da dışarıyı tercih edebilirsiniz. Kahve seçimi yaparken işiniz bu kadar kolay olmayacak ama. Espresso bazlı kahvelerin dışında, demleme teknikleriyle yapılmış kahveler de seçenekler arasında, meşhur ‘cold brew’ da. Yok kahve istemem derseniz, çay çeşitleri, limonata, frozen da var.

Ben cortado istememe rağmen bir yanlış anlaşılma sonucu cafe cubano denemiş oldum 🙂 Şekerli kahve seviyorsanız ve sert birşeyler arıyorsanız sizin için doğru tercih olabilir. Espressonun ince bir katman esmer şeker eklenmiş hali. Ben şekerli kahve sevmememe rağmen içtikten sonra gayet mutluydum 🙂 Diğer tercihimiz de bize akvaryumdaymışız hissi yaşatan İstanbul sıcaklarına en iyi çarelerden biri, Buzlu Latte 🙂

Şimdilik sadece tatlı servis ediyorlar. Ben tatlı hakkımı dondurmaya sakladığım için tatlarına bakamadım. Ama menüde tiramisu, magnolia, cheesecake, tart ve havuçlu kek vardı. Yiyecek olsam havuçlu keki seçerdim çünkü sıcacık pofidik bir kekin yerini hiç bir şey dolduramaz bence. Ama tuzlu seçenekler de olacakmış yakında, kesin bilgi 🙂 Umarım onlar da en az kahveleri kadar güzel olur.

Caferağa mahallesi, Bademaltı sokakta kendileri, Moda İlkokulu’nun karşısındaki sokak. Kahve kokularını takip edin, bulacaksınız 😉

 

IMG_1488

IMG_1496

IMG_1508

IMG_1523

IMG_1528

 

IMG_1517

 

IMG_1511

IMG_1501

You Might Also Like...

1 Comment

  • Reply
    Çiğdem
    Ağustos 5, 2015 at 7:14 pm

    Bir kahve sever olarak ilk fırsatta denemeliyim. Teşekkürler.

  • Leave a Reply