Pınar Aksoy
MEKAN ÖNERİLERİ NEREYE GİTSEK

Manivela Coffee Truck

Yaşasın yeni fikirler, yaşasın cesur insanlar! Yaşasın, artık iyi kahve sokakta!

Ve işte cesaret, kardeş dayanışması ve iyi ürün sunma isteği sonucu olarak Manivela Coffee Truck. Bu zevk sahibi ve lezzetli minibüs aslında geçtiğimiz Mayıs ayından beri Maslak’taki yerini almış olsa da, benim onların varlığından İstanbul Kahve Festivali’nden sonra haberim oldu. Festivalin girişinde bilet bulamayan insanlar için de iyi kahveleriyle ısınma imkanı sunmuştu kendileri 🙂

Ecehan ve Nevcihan kardeşlerin ve bir arkadaşlarının ortak çalışması olan Manivela uğruna sevgili Nevcihan’ı İzmir’deki düzeninden buralara getirmiş, çok da iyi yapmış. Nevcihan Manivela’da iş başında, Ecehan da ‘kurumsal iş’inden arta kalan tüm zamanlarda 🙂 Biz gittiğimiz de ikisi de oradaydı. Tatlı sohbetleri sayesinde “seyyar kahveci”de bile saatlerce kalabildik 🙂 Manivela ismi ise uzun beyin fırtınalarının bir ürünü. Kelime anlamı tam olarak bir ucunun bağlı olduğu nokta çevresinde dönen kol olsa da, sürekli hareketliliği ile tam onların konseptine uygun bir isim olmuş.

Manivelada espresso bazlı ve demleme yöntemiyle yapılmış kahveleri bulabilir, içtikten sonra her gün önünden geçmek isteyebilirsiniz. Kahveler çok lezzetli, yanına da el yapımı yer fıstıklı kurabiye ve kruvasan var. Kruvasanlar Fransa’dan donmuş geliyor, yerken kesinlikle yağ tadı ve kokusu yok. İkinci için kendinizi tutmak zorunda kalabilirsiniz 🙂 Kurabiye için de yorumlarım aynı, kahvenin şahane eşlikçisi olmuş. ikisini de sıcak sıcak yiyebilirsiniz çünkü bu küçük minibüsün içinde fırın bile var.

Manivelayı haftaiçi Maslak Dereboyu 2 Caddesi üzerinde bulabilirsiniz. Haftasonları ise güle oynaya tekerleri üzerinde festival festival dolaşıyorlar. İsterseniz arabayla geçerken durup kahvenizi alın, isterseniz biraz oturup sohbet edin ama bence mutlaka uğrayın. Keşke daha önce açılsalarmış da 4 sene Maslak’ta okuduğum süre boyunca ‘bi kahveye nereye gitsek’ soruları için bu kadar düşünmeseymişim 🙂

IMG_5955

IMG_5930

IMG_5971

IMG_5981

IMG_5984

 

Sürüm 2

IMG_6024

 

IMG_6036

IMG_6054

IMG_6045

You Might Also Like...

2 Comments

 • Reply
  Nazlı Oğuz
  Eylül 14, 2017 at 2:10 pm

  Merhaba,

  İç mimari projelerin ve tasarım ürünlerin sergilendiği bir web sitesinde marka müdürü olarak görev alıyorum. Sizden öğrenmek istediğim bir bilgi var. Paylaşabilirseniz çok memnun olurum. Bir röportajınızda Manivela Coffee Truck’ı İzmir’de yaptırdığınızı okudum. Bünyemizde ev-ofis-otel projeleri dışında farklı projelere de yer vermek isteriz.
  Hangi kurum ile çalıştığınızı öğrenmek isterim. İç mimari ya da tasarım alanında aktif çalışan bir kurum mudur?

  Geri dönüşünüzü rica edeceğim.
  Sevgilerimle,
  Nazlı Oğuz

  • Reply
   pinardurak
   Ekim 9, 2017 at 1:58 pm

   Nazlı hanım merhaba,

   Ben yalnızca Manivela ile ilgili bir yazı yazmıştım. Sanırım sorularınız için kendileri ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

   Sevgiler.

  Leave a Reply